Po odchode Sri Chinmoya z pozemskej sc├ęny boli v roku 2008 sl├ívnostne zah├íjen├ę koncertn├ę turn├ę pod n├ízvom ÔÇ×Piesne du┼íeÔÇť, ktor├Żch cie─żom je pon├║knu┼ą posluch├í─Źom na celom svete z├í┼żitok kr├ísy a h─║bky jeho hudby.

Sri Chinmoy bol s├║─Źasne skladate─żom aj interpretom; na svojich koncertoch spieval a hral svoje beng├ílske a anglick├ę skladby na r├┤znych hudobn├Żch n├ístrojoch z mnoh├Żch kraj├şn, a z├írove┼ł pon├║kal chv├şle tichej medit├ície.

Na svojich koncertoch v┼żdy vytvoril atmosf├ęru hlbok├ęho vn├║torn├ęho mieru, v ktorej je mo┼żn├ę spont├ínne meditova┼ą. V├Żznam hudby vyjadril t├Żmito slovami: ÔÇ×V duchovnom svete je hudba hne─Ć ved─ża medit├ícieÔÇŽ du┼íepln├í hudba je hudba, ktor├í okam┼żite pozdvihne na┼íe vedomie k Absol├║tnemu, k Najvy┼í┼íiemu. Du┼íepln├í hudba je hne─Ć ved─ża medit├ície, nesie kr├ísu a v├┤┼łu ticha ÔÇô nesie posolstvo vn├║torn├ęho i vonkaj┼íieho sveta.ÔÇť

Na koncertoch ÔÇ×Piesne du┼íeÔÇť sa sna┼ż├şme vytvori┼ą du┼íepln├║ a meditat├şvnu atmosf├ęru. Na t├Żchto koncertoch vystupuje viacero hudobn├Żch skup├şn z r├┤znych kraj├şn, ktor├ę hraj├║ piesne Sri Chinmoya v pestrej palete hudobn├Żch ┼ż├ínrov.

Koncertn├ę turn├ę ÔÇ×Piesne du┼íeÔÇť nav┼ít├şvilo od roku 2008 desiatky kraj├şn a pon├║klo viac ne┼ż dvesto predstaven├ş pre stotis├şc posluch├í─Źov.

Sri Chinmoy na svojich koncertoch nikdy nevyberal vstupn├ę. Preto┼że si cen├şme t├║to trad├şciu, pon├║kame v┼íetky na┼íe koncerty zadarmo.